Zbiornik paliwa w Citroen C4 (2-gen) został zaprojektowany z myślą o wygodnym tankowaniu i bezpieczeństwie. Pokrywa wlewu otwierana jest z zewnątrz, bez konieczności używania kluczyka, a zawór zapobiegający przepełnieniu minimalizuje ryzyko rozlania paliwa. Cały system działa intuicyjnie i wspiera codzienną eksploatację pojazdu.
Po osiągnięciu minimalnego
poziomu paliwa ta kontrolka
zapala się w zestawie wskaźników,
wraz z sygnałem dźwiękowym
i wyświetleniem komunikatu
ostrzegawczego. Gdy zapali się
ona po raz pierwszy, w zbiorniku
pozostaje około 6 litrów paliwa.
Gdy nie zostanie zatankowana wystarczająca ilość paliwa, kontrolka ta będzie się pojawiać po każdym włączeniu zapłonu, wraz z sygnałem dźwiękowym i komunikatem ostrzegawczym.
Podczas jazdy ten sygnał dźwiękowy i wyświetlanie komunikatu ostrzegawczego będą powtarzane coraz częściej, w miarę jak poziom paliwa będzie zmniejszał się do 0.
Należy koniecznie uzupełnić poziom paliwa, aby uniknąć usterki.
W przypadku unieruchomienia z powodu braku paliwa (diesel) zapoznać się z odpowiednią rubryką.
W przypadku systemu Stop & Start nie wolno tankować paliwa, gdy silnik jest w trybie STO P; należy uprzednio wyłączyć zapłon przy użyciu klucza lub przyciskiem "START /STO P" w pojazdach wyposażonych w system Zdalny dostęp i rozruch.
Dodatkowa ilość paliwa powinna być większa niż 5 litrów, aby została uwzględniona przez wskaźnik poziomu paliwa.
Otwarcie korka może wywołać dźwięk zasysania powietrza. Jest to zupełnie normalne i podciśnienie to jest spowodowane szczelnością układu paliwowego.
Po wyłączeniu stacyjki sterowanie to pozostaje aktywne przez kilka minut.
W razie potrzeby włączyć ponownie stacyjkę, aby je uaktywnić.
Jeżeli tankujemy do pełna, nie próbujmy dolewać po trzecim wyłączeniu pistoletu; może to spowodować niesprawność pojazdu.
Państwa samochód wyposażony jest w katalizator redukujący emisję szkodliwych składników w spalinach.
W przypadku silników benzynowych stosowanie benzyny bezołowiowej jest obowiązkowe.
Wlew paliwa posiada otwór o zmniejszonej średnicy, co pozwala na tankowanie jedynie benzyny bezołowiowej.
W przypadku wlania nieodpowiedniego paliwa konieczne jest opróżnienie zbiornika paliwa przed uruchomieniem silnika.
Odcięcie zasilania paliwem
Państwa samochód wyposażony jest w urządzenie bezpieczeństwa, które w razie zderzenia odcina zasilanie paliwem.
Silniki benzynowe są przystosowane do pracy z biopaliwami typu E10 (zawierającymi 10% etanolu), zgodnymi z normami europejskimi EN 228 i EN 15376.
Paliwa typu E85 (zawierające do 85% etanolu) są zarezerwowane wyłącznie do samochodów, które mogą stosować ten rodzaj paliwa (samochody BioFlex). Jakość etanolu musi być zgodna z europejską normą EN 15293.
Silniki Diesla są przystosowane do pracy z biopaliwami, zgodnymi z aktualnymi i przyszłymi standardami europejskimi (olej napędowy zgodny z normą EN 590 w mieszance z biopaliwem zgodnym z normą EN 14214), dostępnymi w dystrybutorach paliw (możliwa zawartość estru metylowego kwasu tłuszczowego: od 0% do 7%).
Stosowanie biopaliwa B30 jest możliwe w niektórych silnikach Diesla. Niemniej jednak jego zastosowanie, nawet przypadkowe, wymaga ścisłego przestrzegania szczególnych warunków obsługi. Skontaktować się z ASO sieci CITRO ËN lub z warsztatem specjalistycznym.
Stosowanie innych rodzajów biopaliw (czystych
lub rozcieńczonych olejów roślinnych lub
zwierzęcych, paliwa grzewczego...) jest surowo
zabronione (niebezpieczeństwo uszkodzenia
silnika i układu paliwowego).
Holowanie przyczepy
Infiniti Q30 holowanie przyczepy wymaga ostrożności, bo dodatkowy ciężar obciąża silnik, hamulce i układ kierowniczy. Przed podróżą warto skonsultować się z centrum INFINITI, sprawdzić wyposażenie oraz przestrzegać limitów prędkości, aby zapewnić bezpieczeństwo i stabilność zestawu podczas jazdy.
Twój nowy pojazd przeznaczony jest głównie do przewożenia os&oa ...
Kilka zaleceń dotyczących jazdy
Citroen C4 (2 gen): Należy przestrzegać kodeksu drogowego, być czujnym i trzymać ręce na kierownicy. W długich podróżach zaleca się przerwę co dwie godziny. W złych warunkach atmosferycznych zwiększ odległość i przewiduj hamowanie. Unikaj jazdy po zalanej drodze, a jeśli musisz, upewnij się, że woda nie przekracza 15 cm, jedź wolno i nie wyłączaj silnika. Po przejechaniu przez ...