Infiniti Q30: Środki ostrożności dotyczące siedzisk podwyższających

Środki ostrożności dotyczące siedzisk podwyższających


OSTRZEŻENIE Jeśli siedzisko podwyższające lub pas bezpieczeństwa nie są prawidłowo używane, ryzyko odniesienia przez dziecko obrażeń lub śmierciwwyniku gwałtownego hamowania lub kolizji znacznie wzrasta.

 •  Niemowlęta i małe dzieci zawsze powinny być przewożonewprzeznaczonych do tego celu fotelikach.

  Nieużycie fotelika dziecięcego lub siedziska podwyższającegomożeskutkowaćpoważnymi obrażeniami lub śmiercią.

 •  Niemowlęta i małe dzieci nigdy nie powinny być przewożone na kolanach pasażerów. Nawet najsilniejszy dorosły człowiek nie potrafi oprzeć się siłom działającym w czasie groźnego wypadku.

  Dzieckomożezostaćzmiażdżone między dorosłym aczęściami pojazdu. Nie używaj tegosamegopasa bezpieczeństwa do zapinania siebie i dziecka.

 •  INFINITI zaleca instalowanie siedziska podwyższającego na tylnych siedzeniach. Według statystyk wypadków, dzieci prawidłowozabezpieczonewfoteliku na tylnym siedzeniu są bezpieczniejsze niż na fotelu przednim. Jeśli musisz zamontować siedzisko podwyższające na przednim siedzeniu, patrz: "Montaż siedziska podwyższającego" w dalszej części rozdziału.
 •  Siedzisko podwyższające można zainstalować wyłącznie na siedzeniachwyposażonych w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Nieużycie trzypunktowego pasa bezpieczeństwa na siedzisku podwyższającym może skutkować poważnymi obrażeniami lub śmierciąwprzypadkugwałtownego hamowania lub kolizji.
 •  Niewłaściwe użytkowanie lub niewłaściwy montaż siedziska podwyższającego zwiększa ryzyko wystąpienia lub zakres obrażeń u dziecka i innych pasażerów pojazdu i może prowadzić do poważnych uszkodzeń ciała lub śmierciwrazie wypadku.
 •  Nie używaj ręczników, książek, poduszek ani innych przedmiotów w miejsce siedziska podwyższającego.

  Tego typu przedmioty mogą przemieścić się podczas jazdy lub w trakcie kolizji, doprowadzając do poważnych obrażeń lub śmierci.

  Siedziska podwyższające są przeznaczone do użytkowania z trzypunktowym pasem bezpieczeństwa.

  Siedziska podwyższające są skonstruowane wtaki sposób, żeumożliwiają prawidłoweułożenie biodrowego i barkowego odcinka pasa bezpieczeństwa na najbardziej wytrzymałych częściach ciała dziecka, zapewniając maksymalną ochronę podczas zderzenia.

 •  Postępuj zgodniezwszystkimi zaleceniami producenta dotyczącymi montażu i użycia siedziska podwyższającego. Wybierając siedzisko podwyższające, upewnij się, że jest ono odpowiednie dla Twojegodziecka oraz pojazdu. Prawidłowy montaż niektórych typów siedzisk podwyższających w Twoim pojeździe może nie być możliwy.
 •  Jeśli siedzisko podwyższające lub fotelik nie są prawidłowo używane, ryzyko odniesienia przez dzieckoobrażeńwwynikukolizji lub gwałtownego hamowania znacznie wzrasta.
 •  Regulowane oparcia powinny być ustawionewpozycji dopasowanej do siedziska podwyższającego, ale muszą pozostawać w pozycji jak najbardziej zbliżonej do pionu.
 •  Po umieszczeniu dziecka w siedzisku podwyższającym i zapięciu pasa bezpieczeństwa należy upewnić się, że barkowy odcinek pasa jest oddalony od twarzy i szyi dziecka, a odcinek biodrowy nie jest ułożony na brzuchu.
 •  Nie prowadź odcinka barkowegopasazadzieckiem lub pod jego ramieniem. Jeśli musisz zainstalować siedzisko podwyższające na przednim fotelu, patrz "Montaż siedziska podwyższającego na przednim fotelu pasażera" w dalszej części tego rozdziału.
 •  Jeśli siedzisko podwyższające nie jest używane, zabezpiecz go pasem bezpieczeństwa, żeby zapobiec wyrzuceniu go do przodu w razie gwałtownego hamowania lub wypadku.

OSTROŻNIE Pamiętaj, że siedzisko podwyższające pozostawione wzamkniętympojeździe może siębardzo nagrzać. Zanim umieścisz dziecko w siedzisku podwyższającym, sprawdź powierzchnię siedzenia oraz zamki.

Środki ostrożności dotyczące siedzisk podwyższających


Środki ostrożności dotyczące siedzisk podwyższających


Producenci oferują siedziska podwyższające różnych rozmiarów. Podczas wybierania siedziska podwyższającego należy pamiętać o następujących zasadach:

 •  Sprawdź siedzisko podwyższające w Twoim pojeździe, aby upewnić się, że jest ono zgodne z fotelem i systemem pasów bezpieczeństwa samochodu.
 •  Upewnij się, że głowa dziecka będzie prawidłowo podparta przez siedzisko podwyższające lub fotel pojazdu. Oparcie musi znajdować się na poziomie środkowej części uszu dziecka lub wyżej. Na przykład w przypadku wybrania siedziska podwyższającego bez oparcia(1) ,oparcie fotelapojazdumusi znajdować się na poziomie środkowej części uszu dziecka lub wyżej. Jeśli oparcie fotela znajduje się poniżej środkowej części uszu dziecka, należyużyć siedziska podwyższającego z wysokim oparciem (2) .
 •  Jeśli siedzisko podwyższające jest zgodne z Twoim pojazdem, umieść w nim dziecko i sprawdź różne ustawienia, żeby upewnić się, że siedzisko jest dla niego odpowiednie. Zawsze postępuj zgodnie z wszystkimi zalecanymi procedurami.

Niektóre stany, prowincje i terytoria wymagają, by podczas używania pojazdu niemowlęta i małe dzieci były przez cały czas zabezpieczone w homologowanym foteliku dziecięcym.

Instrukcjepodane w tym rozdziale dotyczą montażu siedziska podwyższającego na tylnych siedzeniach lub przednim fotelu pasażera.

  Siedziska podwyższające

  ...

  Montaż siedziska podwyższającego

  OSTRZEŻENIE INFINITI zaleca montowanie siedzisk podwyższającychna tylnychsiedzeniach. Jeśli musisz zamontować siedzisko podwyższające na przed ...

  Zobacz tez:

  System wspomagania przy ruszaniu pod górę (HSA)
  OSTRZEŻENIE  Nigdy nie polegaj wyłącznie na systemie wspomagania przy ruszaniu pod górę (HSA), jeśli chcesz zapobiec stoczeniu się pojazdu ze wzniesienia. Prowadź pojazd uważnie, z zachowaniem ostrożności. Po zatrzymaniu pojaz ...

  Opony typu run-flat
  Dzięki specjalnym oponom run-flat możesz kontynuować jazdę nawet w przypadku całkowitej utraty ciśnienia w jednej lub kilku oponach. Opona z ubytkiem powietrza nie może posiadać żadnych wyraźnie widocznych uszkodzeń. Opony typu run-flat ...

  Obsługa komfortowa dachu przesuwno-uchylnego
  Dach przesuwno-uchylny można obsługiwać przez zaryglowanie lub odryglowanie przy użyciu kluczyka, w samochodach z systemem KESSY przy użyciu czujnika E1 rys. 34 na stronie 57. Zamykanie Dach przesuwno-uchylny można zamykać w następujący sposób ...

  Categorie