Infiniti Q30: Dodatkowe informacje o systemie

Uruchamianie systemu

Ze względu na dużą liczbę funkcji i procesów, które system INFINITI InTouch musi załadować podczas uruchamiania, uzyskanie dostępności do wszystkich funkcji (takich jakaplikacje)może zająć nawet minutę. System wyświetli komunikat informujący, że aplikacja jest w tym momencie ładowana. W fazie uruchamiania stałe przyciski sprzętowe obsługujące system audio i system nawigacji będą dostępne jeszcze przed zakończeniem uruchamiania. Funkcję będą dostępne w następującej kolejności.

 •  Głośność systemu audio i odtwarzanie muzyki
 • Pełnoekranowy dostęp do systemu audio
 • Pełna dostępność aplikacji - System wyświetli komunikat wskazujący zakończenie procesu ładowania aplikacji.

Opóźnienia w odpowiedzi systemu

System INFINITI InTouch wykorzystuje system operacyjny podobny do systemów stosowanych wwielu komputerach, tabletach i telefonach komórkowych.

Podobnie jak w tych urządzeniach, prędkość przetwarzania może się zmieniać oraz sporadycznie mogą występować opóźnienia w reakcji systemu i jego ponowne uruchomienia.

Nie jest to oznaką usterki. Szczegółoweinformacje dotyczące obsługi systemu znajdują się poniżej.

W większości sytuacji wystarczy po prostu odczekać dłuższą chwilę, aby pozwolić na zakończenie operacji będących w toku.

Jeśli system tymczasowo nie odpowiada na komendy, może on zostać zwyczajnie zresetowany.

Przytrzymajwciśnięte pokrętłozasilaniasystemu audio przez co najmniej 5 sekund. System wyłączy się i uruchomi ponownie.

Po ponownym uruchomieniu wszystkie funkcje powinny być dostępne.

 •  Działanie systemu audio zostanie przywrócone, ale jeśli uruchomionabyła funkcja audio poprzez Bluetooth lub aplikacja audio, konieczne może być ponowne ustanowienie połączenia.
 •  Jeżeli ustawiona była nawigacja po trasie, powinna zostać wznowiona (modele z systemem nawigacji).
 •  Jeśli trwało połączenie telefoniczne, rozmowa może zostać przełączona tymczasowo z powrotem na zestaw głośnomówiący.

Resetowanie systemu

Jak wspomniano wcześniej, podczas normalnej obsługi może nastąpić sporadyczne zresetowanie systemu. Możesz również zechcieć zresetować system, jeśli okaże się że dana funkcja nie ładuje się lub nie odpowiada. Szybkie zresetowanie systemu często rozwiązuje taki problem.

Po ponownym uruchomieniu wszystkie funkcje będą dostępne w opisany powyżej sposób.

Aktualizacje systemu

Podobnie jakwiele urządzeń cyfrowych, system INFINITI InTouchzostał stworzonywtaki sposób, aby umożliwić wgrywanie aktualizacji oprogramowania zawierających udoskonalenia i dodatkowe funkcje.Wprzypadku problemówzdziałaniem systemu skontaktuj się z Centrum INFINITI lub profesjonalną stacją obsługi, abysprawdzić, czy Twój pojazd ma zainstalowaną najnowszą wersję oprogramowania.

Wskazówki dotyczące obsługi

System INFINITI InTouch oferuje kilka sposobów obsługi, dzięki czemu z łatwością dopasuje się do Twoichpreferencji. Poniżej zamieszczono sugerowane wskazówki dotyczące obsługi.

 •  Zbyt szybka obsługa sterownika INFINITI, przyciskówwkierownicy lub innychprzyciskówmoże spowodować opóźnienia między elementem sterującym a wyświetlaczem. Używaj kontrolerów starannie i pozwól na reakcję systemu na Twoje żądanie.
 •  Firma INFINITI zaleca korzystanie z systemu rozpoznawania mowywcelu wybrania opcji podczas jazdy.

  Niektóre funkcje ekranu dotykowego są celowo niedostępne podczas jazdy. Zapoznaj się z dostępnymi komendami głosowymi poprzez użycie przycisku <m> na kierownicy, a następnie wybranie kategorii na wyświetlaczu.

 • W niektórych sytuacjach, system może nie rozpoznać wypowiedzianej przez Ciebie komendy, nawet jeśli była ona prawidłowa. Może to być spowodowane hałasem lub akcentem.
 •  Kompatybilność Bluetooth: Niektóre urządzenia bezprzewodowe nie umożliwiają pobierania książki telefonicznej, wysyłaniawiadomości tekstowych lub korzystania z innych funkcji audio poprzez Bluetooth. Urządzenia bezprzewodowe mogą mieć tylko częściową funkcjonalność, pomimo że dany telefon obsługuje komunikację w trybie głośnomówiącym.

  Jeśli Twój telefon jest określony jako urządzenie kompatybilne, lecz występują problemy, upewnij się, czy jego oprogramowanie jest zaktualizowane.

  Ustawienia zegara

  Umożliwia zmianę ustawień zegara.  Naciśnij przycisk <MENU>.  Dotknij [Ustawienia].  Dotknij [Zegar]. *: Modele z systemem n ...

  Ekran kamery cofania (jeśli na wyposażeniu)

  Ekran kamery cofania Sterownik INFINITI Przycisk <MENU OSTRZEŻENIE Niestosowanie się do ostrzeżeń i wskazówek dotyczących wł ...

  Zobacz tez:

  Wewnętrzne lusterko wsteczne
  Regulowane lusterko umożliwia obserwację drogi za pojazdem. Posiada mechanizm zapobiegający oślepianiu, który przyciemnia zwierciadło lusterka i zmniejsza dyskomfort odczuwany przez kierowcę spowodowany słońcem, światłami innych pojazd ...

  Uruchamianie awaryjne za pomocą akumulatora innego samochodu
  Rys. 201 Rozruch awaryjny: A - rozładowany akumulator, B - akumulator, z którego jest czerpany prąd Do rozruchu awaryjnego za pomocą akumulatora innego pojazdu niezbędne są przewody rozruchowe. Przewody rozruchowe należy podłączać w podane ...

  Osłony ozdobne
  Należy używać osłon ozdobnych i opon dopuszczonych do użytku przez producenta i spełniających wszystkie wymagania dotyczące konkretnej kombinacji obręczy kół i opon. W przypadku używania osłon ozdobnych i opon niezatwierdzony ...

  Categorie