Infiniti Q30: Lampki kontrolne

Lampki kontrolne
kierunkowskazów/świateł awaryjnych

Lampki migają po włączeniu kierunkowskazu lub świateł awaryjnych. Patrz punkt "Przełączniki reflektorów i kierunkowskazów" w dalszej części rozdziału oraz "Przełącznik świateł awaryjnych" w rozdziale "6.Wnagłym wypadku"wcelu uzyskania dodatkowych informacji na ten temat.

Lampka kontrolna świateł
mijania

Lampka zapala się po obróceniu przełącznika w pozycję:. Zaświecą się
reflektory,aprzednie światła boczne, światła tylne, oświetlenie tablicy rejestracyjnej i podświetlenie zestawuwskaźników pozostaną włączone.

Lampka kontrolna informująca
o wyłączeniu systemu stabilizacji toru jazdy (ESP)

Ta lampka zapala się, gdy system stabilizacji toru jazdy (ESP) zostaje wyłączony. Oznacza to, że system ESP jest nieaktywny.

Wyłączenie systemu ESPpowoduje brakdostępności systemu awaryjnego hamowania. Patrz punkt "System awaryjnego hamowania (FEB) (jeśli na wyposażeniu)" w rozdziale "5. Uruchamianie i jazda" aby uzyskać szczegółowe informacje.

Lampka ta zaświeca się także na krótką chwilę po przekręceniu włącznika zapłonu na pozycję ON. Jeśli system ESP działa prawidłowo, lampka zgaśnie po około 1 sekundzie.

Jeśli lampkakontrolna informującaowyłączeniu systemu ESP oraz lampka kontrolna SLIP (patrz "Lampka kontrolnapoślizgu"wdalszej części rozdziału) świecą się przywłączonym systemie ESP, stanowi to sygnał ostrzegawczy dla kierowcy, że system funkcjonuje w trybie awaryjnym. Oznacza to, że system może nie funkcjonować prawidłowo.

Oddaj pojazd do kontroli do centrum INFINITI lub profesjonalnej stacji obsługi.

Jeśli w systemie ESP wystąpi usterka, zostanie on wyłączony - mimo to można kontynuować jazdę.Dodatkowe informacje, patrz "System elektronicznej stabilizacji toru jazdy (ESP) (Europa)" w rozdziale "5. Uruchamianie i jazda".

Lampka kontrolna przednich
świateł przeciwmgłowych

Ta lampka zaświeca się po włączeniu przednich świateł przeciwmgłowych (patrz "Przełącznik świateł przeciwmgłowych"wdalszej części rozdziału).

Lampka kontrolna świec
żarowych (silniki diesla)

Ta lampka zaświeca się po przekręceniu włącznika zapłonu na pozycję ON, a gaśnie, kiedy świece żarowe zostaną nagrzane. Jeśli silnik jest zimny, czas nagrzewania świec żarowych jest wydłużony.

Lampka kontrolna asystenta
świateł drogowych (jeśli na wyposażeniu)

Lampka kontrolnazapala się, gdy reflektoryzostaną włączone, a przełącznik reflektorów znajduje się w pozycji AUTO z wybranymi światłami drogowymi. Oznacza to, żeasystent świateł drogowych działa prawidłowo. (Patrz: 2-58).

Lampka kontrolna świateł
drogowych

Ta lampka zaświeca się po włączeniu świateł drogowych i gaśnie po przełączeniu na światła mijania.

Lampka kontrolna tylnego
światła przeciwmgłowego

Ta lampka zaświeca się po włączeniu tylnego światła przeciwmgłowego (patrz "Przełącznik świateł przeciwmgłowych"wdalszej części rozdziału).

Lampka kontrolna świateł
pozycyjnych i reflektorów

Ta lampkazaświecasiępowłączeniu świateł pozycyjnych lub reflektorów, patrz "Przełączniki reflektorów i kierunkowskazów" w dalszej części rozdziału w celu uzyskania dodatkowych informacji na ten temat.

Lampka kontrolna poślizgu


Lampka poślizgu SLIP miga, jeśli aktywny jest układ stabilizacji toru jazdy (ESP), ostrzegając kierowcę o śliskiej nawierzchni oraz o tym że pojazdmoże stracić przyczepność.

Możliwe, że usłyszysz lub poczujesz działanie systemu, jest to normalne.

Lampka będzie migać przez kilka sekund po tym, jak system ESP przestanie ograniczać obrót kół.

Tempomat lub inteligentny tempomat zostanie wyłączony.

Dodatkowe informacje, patrz "Lampka kontrolna informującaowyłączeniu systemu stabilizacji toru jazdy (ESP)" we wcześniejszej części rozdziału oraz "System elektronicznej stabilizacji toru jazdy (ESP) (Europa)" w rozdziale "5. Uruchamianie i jazda".

Lampka stanu
poduszki powietrznej pasażera z przodu

Lampka stanu poduszki powietrznej pasażera z przodu () znajdująca się na konsoli
środkowej nad dźwignią zmiany biegów zaświeci się, gdy poduszka powietrzna przedniego pasażera zostanie wyłączona. Gdy poduszka powietrzna przedniego pasażera jest włączona, lampka ON stanu poduszki powietrznej () świeci
się.

Więcej informacji na ten tematznajdzieszw"Systemautomatycznegowyłączaniapoduszkipowietrznej pasażera z przodu" w rozdziale "1. Bezpieczeństwo - fotele, pasy bezpieczeństwa i uzupełniający system bezpieczeństwa biernego".

  Lampki ostrzegawcze

  Patrz także punkt "Ekran informacji o pojeździe" w dalszej części rozdziału. Lampka ostrzegawcza układu zapobiegającego blokowaniu się ...

  Przypomnienia dźwiękowe

  Sygnał przypomnienia o hamulcu postojowym Jeśli rozpoczniesz jazdę bezzwolnienia hamulca postojowego, rozlegnie się brzęczyk. Zatrzymaj pojazd i zwolni ...

  Zobacz tez:

  Kilka zaleceń dotyczących jazdy
  W każdej sytuacji należy przestrzegać kodeksu drogowego i zachować czujność bez względu na to, jakie są warunki ruchu drogowego. Należy koncentrować uwagę na ruchu drogowym i trzymać ręce na kierownicy, aby być gotowym do r ...

  Skompresowane pliki audio (MP3/WMA/AAC)
  Objaśnienie terminów:  MP3 - MP3 to skrót od angielskich słów Moving Pictures Experts Group Audio Layer 3. MP3 to najbardziej znany format skompresowanych, cyfrowych plików audio. Format ten pozwala na uzyskanie plików muzycznych o jako&# ...

  Warunki działania układu
  Rys. 152 Automatyczne wyłączenie silnika / automatyczne wyłączenie silnika nie jest możliwe Automatyczne wyłączenie silnika przez układ następuje po spełnieniu następujących warunków. Drzwi kierowcy są zamknię ...

  Categorie