Infiniti Q30: Parkowanie

Infiniti Q30 –> Uruchamianie i jazda –> Parkowanie

OSTRZEŻENIE

 •  Nie parkuj pojazdu nadmateriałami palnymi, takimi jak sucha trawa, papier czy szmaty. Mogą one się zapalić i spowodować pożar.
 •  Procedury bezpiecznego parkowania wymagają zaciągnięcia hamulca ręcznego i przestawienia dźwigni zmiany biegów w położenie P (parkowanie).

  Jeśli powyższe wymogi nie zostaną spełnione, pojazdmoże się niespodziewanie poruszyć lub zacząć się toczyć, doprowadzając do wypadku.

 •  Po zaparkowaniu pojazdu pamiętaj, abyprzesunąć dźwignię skrzyni biegów na pozycję P (parkowanie).

  Dźwigni skrzyni biegównie można przesunąć z pozycji P (parkowanie) na inny bieg bez wciśnięcia pedału hamulca.

 •  Nigdy nie zostawiaj włączonego silnika w pojeździe pozostawionym bez nadzoru.
 •  Aby uniknąć ryzyka obrażeń lub śmierci poprzez niezamierzone użycie pojazdu i/lub jego systemów, nie zostawiaj dzieci, osób, które wymagają pomocy innych, ani zwierząt bez opieki w samochodzie.

  Dodatkowo temperatura wewnątrz zamkniętego pojazdu w ciepły dzień może szybko wzrosnąć do poziomu, który stwarzaznaczne ryzyko obrażeń lub śmierci u ludzi i zwierząt.

OSTROŻNIE Zawszeprawidłowozabezpieczaj pojazdprzed stoczeniem się. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia pojazdu lub zespołu napędowego.

Aby zabezpieczyć pojazd przed przypadkowym stoczeniem się:

 •  Elektryczny hamulecpostojowymusi byćwłączony.
 •  Wpojazdachzmanualną skrzynią biegów: włącz 1.

  bieg lub bieg wsteczny.

 •  W pojazdach z automatyczną skrzynią biegów: dźwignia skrzyni biegówmusi znajdować sięwpołożeniu P (parkowanie), a wskaźnik przełożenia skrzyni biegówmusi pokazywaćP na ekranie informacji o pojeździe.
 •  Kluczyk musi być wyjęty z włącznika zapłonu.
 •  Na pochyłości przednie kołamuszą być skręcone w stronę krawężnika.

Modele z kierownicą po lewej stronie
Modele z kierownicą po lewej stronie

Modele z kierownicą po prawej stronie
Modele z kierownicą po prawej stronie

 1. Mocno zaciągnij hamulec postojowy.
 2.  Naciśnij przycisk P (parkowanie).
 3.  Aby zapobiec stoczeniu się pojazdu między poruszające się samochody, obróć koła tak jak pokazano na rysunku.

  PRZODEMWDÓŁ PRZY KRAWĘŻNIKU(1) Skręć koła do krawężnika i pozwól, aby koło po stronie krawężnika delikatnie się o niego oparło. Zaciągnij hamulec postojowy.

  PRZODEM POD GÓRĘ PRZY KRAWĘŻNIKU(2) Skręć koła w stronę ulicy (przeciwną do krawężnika) i pozwól, aby koło po stronie krawężnikadelikatnie sięoniegooparło. Zaciągnij hamulec postojowy.

  PRZODEM W DÓŁ LUB POD GÓRĘ BEZ KRAWĘŻNIKA(3) Skręć koła w kierunku pobocza tak, aby pojazd nie stoczył się na środek drogi, jeśli się poruszy. Zaciągnij hamulec postojowy.

 4.  Ustaw włącznik zapłonu w pozycji OFF.

Wyłączanie silnika

OSTRZEŻENIE Po wyłączeniu silnika automatyczna skrzynia biegów zostaje przełączonawpołożenie N (neutralne). Pojazd może się stoczyć. Istnieje ryzyko wypadku.

Po wyłączeniu silnika należyzawsze ustawićwłącznik zapłonu w położeniu P (parkowanie). Zabezpiecz zaparkowany samochódprzed stoczeniem się przezwłączenie hamulca postojowego.

Pojazdy z manualną skrzynią biegów

 1.  Włącz bieg 1. lub bieg wsteczny (R).
 2.  Z kluczykiem: obróć kluczykwpołożenie OFF w stacyjce i wyjmij go. Włączy się blokada zapłonu.
 3.  Włącz elektryczny hamulec postojowy.

Pojazdy z automatyczną skrzynią biegów

 1.  Włącz elektryczny hamulec postojowy.
 2.  Przełącz skrzynię biegówwpołożenie P (parkowanie).
 3. Z kluczykiem: obróć kluczykwpołożenie OFF w stacyjce i wyjmij go. Włączy się blokada zapłonu.

Jeśli wyłączysz silnik z dźwignią zmiany biegów w położeniu R (bieg wsteczny) lub D (jazda), automatyczna skrzynia biegów automatycznie przełączy się w położenie N (neutralne).

Z kluczykiem: jeśli następnie otworzysz drzwi kierowcy lub drzwi przedniego pasażera lub wyjmiesz kluczyk ze stacyjki, automatyczna skrzynia biegów automatycznie przełączy się w położenie P (parkowanie).

Jeśli chcesz, aby automatyczna skrzynia biegów pozostała w położeniu N (neutralnym), np. gdy chcesz umyć samochód w automatycznej myjni z zamontowanym hakiem holowniczym: Z kluczykiem:

 1.  Włącz zapłon.
 2.  Wciśnij i przytrzymaj wciśnięty pedał hamulca.
 3.  Ustaw dźwignię skrzyni biegów w położeniu N (neutralnym).
 4.  Zwolnij pedał hamulca.
 5.  Zwolnij elektryczny hamulec postojowy.
 6.  Wyłącz zapłon i pozostaw kluczykwstacyjce.

Długoterminowe parkowanie pojazdu

W przypadku pozostawienia pojazdu zaparkowanego przez ponad cztery tygodnie, akumulator może ulec uszkodzeniu wskutek nadmiernego rozładowania.

W przypadku pozostawienia pojazdu zaparkowanego przez ponad sześć tygodni, jego parametry użytkowe mogą się obniżyćwwyniku braku użytkowania. Odwiedź centrum INFINITI lub profesjonalną stację obsługi w celu uzyskania porady.

UWAGA Wcentrum INFINITI lubwprofesjonalnej stacji obsługi można uzyskać informacje o ładowarkach z funkcją ładowania podtrzymującego.

  System aktywnej redukcji hałasu (jeśli na wyposażeniu)/system aktywnego wzbogacania dźwięku (jeśli na wyposażeniu)

  UWAGA Abyzapewnić prawidłowe działanie systemu aktywnej redukcji hałasu (jeśli na wyposażeniu) i systemu aktywnego wzbogacania dźwięk ...

  Inteligentny asystent parkowania (IPA) (jeśli na wyposażeniu)

  System IPA jest elektronicznym układem ułatwiającym parkowanie, wykorzystującym czujniki ultradźwiękowe. Wykonuje on pomiary odległości p ...

  Zobacz tez:

  Schowki
  Ostrzeżenie Nie przechowywać ciężkich lub ostrych przedmiotów w schowkach. W przeciwnym razie, jeśli w wyniku gwałtownego hamowania, nagłej zmiany kierunku jazdy lub wypadku dojdzie do otwarcia pokrywy schowka, przedmioty wyrzucone do wnętrza k ...

  Tylna lampka oświetlenia wnętrza - wariant 1/ wariant 2
  Rys. 55 Tylna lampka oświetlenia wnętrza: wariant 1 / wariant 2 Tylne oświetlenie wnętrza obsługuje się razem z przednim strona 80. Włącznik tylnej lampki oświetlenia wnętrza rys. 55 Włączanie / wyłączanie Włąc ...

  Tryb oszczędzania energii
  System ogranicza czas używania niektórych funkcji, aby zachować wystarczające naładowanie akumulatora. Po wyłączeniu silnika przez łączny maksymalny czas 30 minut można używać takich funkcji, jak: radioodtwarzacz, wycieraczki szy ...

  Categorie