Infiniti Q30: Parkowanie

Infiniti Q30 –> Uruchamianie i jazda –> Parkowanie

OSTRZEŻENIE

 •  Nie parkuj pojazdu nadmateriałami palnymi, takimi jak sucha trawa, papier czy szmaty. Mogą one się zapalić i spowodować pożar.
 •  Procedury bezpiecznego parkowania wymagają zaciągnięcia hamulca ręcznego i przestawienia dźwigni zmiany biegów w położenie P (parkowanie).

  Jeśli powyższe wymogi nie zostaną spełnione, pojazdmoże się niespodziewanie poruszyć lub zacząć się toczyć, doprowadzając do wypadku.

 •  Po zaparkowaniu pojazdu pamiętaj, abyprzesunąć dźwignię skrzyni biegów na pozycję P (parkowanie).

  Dźwigni skrzyni biegównie można przesunąć z pozycji P (parkowanie) na inny bieg bez wciśnięcia pedału hamulca.

 •  Nigdy nie zostawiaj włączonego silnika w pojeździe pozostawionym bez nadzoru.
 •  Aby uniknąć ryzyka obrażeń lub śmierci poprzez niezamierzone użycie pojazdu i/lub jego systemów, nie zostawiaj dzieci, osób, które wymagają pomocy innych, ani zwierząt bez opieki w samochodzie.

  Dodatkowo temperatura wewnątrz zamkniętego pojazdu w ciepły dzień może szybko wzrosnąć do poziomu, który stwarzaznaczne ryzyko obrażeń lub śmierci u ludzi i zwierząt.

OSTROŻNIE Zawszeprawidłowozabezpieczaj pojazdprzed stoczeniem się. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia pojazdu lub zespołu napędowego.

Aby zabezpieczyć pojazd przed przypadkowym stoczeniem się:

 •  Elektryczny hamulecpostojowymusi byćwłączony.
 •  Wpojazdachzmanualną skrzynią biegów: włącz 1.

  bieg lub bieg wsteczny.

 •  W pojazdach z automatyczną skrzynią biegów: dźwignia skrzyni biegówmusi znajdować sięwpołożeniu P (parkowanie), a wskaźnik przełożenia skrzyni biegówmusi pokazywaćP na ekranie informacji o pojeździe.
 •  Kluczyk musi być wyjęty z włącznika zapłonu.
 •  Na pochyłości przednie kołamuszą być skręcone w stronę krawężnika.

Modele z kierownicą po lewej stronie
Modele z kierownicą po lewej stronie

Modele z kierownicą po prawej stronie
Modele z kierownicą po prawej stronie

 1. Mocno zaciągnij hamulec postojowy.
 2.  Naciśnij przycisk P (parkowanie).
 3.  Aby zapobiec stoczeniu się pojazdu między poruszające się samochody, obróć koła tak jak pokazano na rysunku.

  PRZODEMWDÓŁ PRZY KRAWĘŻNIKU(1) Skręć koła do krawężnika i pozwól, aby koło po stronie krawężnika delikatnie się o niego oparło. Zaciągnij hamulec postojowy.

  PRZODEM POD GÓRĘ PRZY KRAWĘŻNIKU(2) Skręć koła w stronę ulicy (przeciwną do krawężnika) i pozwól, aby koło po stronie krawężnikadelikatnie sięoniegooparło. Zaciągnij hamulec postojowy.

  PRZODEM W DÓŁ LUB POD GÓRĘ BEZ KRAWĘŻNIKA(3) Skręć koła w kierunku pobocza tak, aby pojazd nie stoczył się na środek drogi, jeśli się poruszy. Zaciągnij hamulec postojowy.

 4.  Ustaw włącznik zapłonu w pozycji OFF.

Wyłączanie silnika

OSTRZEŻENIE Po wyłączeniu silnika automatyczna skrzynia biegów zostaje przełączonawpołożenie N (neutralne). Pojazd może się stoczyć. Istnieje ryzyko wypadku.

Po wyłączeniu silnika należyzawsze ustawićwłącznik zapłonu w położeniu P (parkowanie). Zabezpiecz zaparkowany samochódprzed stoczeniem się przezwłączenie hamulca postojowego.

Pojazdy z manualną skrzynią biegów

 1.  Włącz bieg 1. lub bieg wsteczny (R).
 2.  Z kluczykiem: obróć kluczykwpołożenie OFF w stacyjce i wyjmij go. Włączy się blokada zapłonu.
 3.  Włącz elektryczny hamulec postojowy.

Pojazdy z automatyczną skrzynią biegów

 1.  Włącz elektryczny hamulec postojowy.
 2.  Przełącz skrzynię biegówwpołożenie P (parkowanie).
 3. Z kluczykiem: obróć kluczykwpołożenie OFF w stacyjce i wyjmij go. Włączy się blokada zapłonu.

Jeśli wyłączysz silnik z dźwignią zmiany biegów w położeniu R (bieg wsteczny) lub D (jazda), automatyczna skrzynia biegów automatycznie przełączy się w położenie N (neutralne).

Z kluczykiem: jeśli następnie otworzysz drzwi kierowcy lub drzwi przedniego pasażera lub wyjmiesz kluczyk ze stacyjki, automatyczna skrzynia biegów automatycznie przełączy się w położenie P (parkowanie).

Jeśli chcesz, aby automatyczna skrzynia biegów pozostała w położeniu N (neutralnym), np. gdy chcesz umyć samochód w automatycznej myjni z zamontowanym hakiem holowniczym: Z kluczykiem:

 1.  Włącz zapłon.
 2.  Wciśnij i przytrzymaj wciśnięty pedał hamulca.
 3.  Ustaw dźwignię skrzyni biegów w położeniu N (neutralnym).
 4.  Zwolnij pedał hamulca.
 5.  Zwolnij elektryczny hamulec postojowy.
 6.  Wyłącz zapłon i pozostaw kluczykwstacyjce.

Długoterminowe parkowanie pojazdu

W przypadku pozostawienia pojazdu zaparkowanego przez ponad cztery tygodnie, akumulator może ulec uszkodzeniu wskutek nadmiernego rozładowania.

W przypadku pozostawienia pojazdu zaparkowanego przez ponad sześć tygodni, jego parametry użytkowe mogą się obniżyćwwyniku braku użytkowania. Odwiedź centrum INFINITI lub profesjonalną stację obsługi w celu uzyskania porady.

UWAGA Wcentrum INFINITI lubwprofesjonalnej stacji obsługi można uzyskać informacje o ładowarkach z funkcją ładowania podtrzymującego.

  System aktywnej redukcji hałasu (jeśli na wyposażeniu)/system aktywnego wzbogacania dźwięku (jeśli na wyposażeniu)

  UWAGA Abyzapewnić prawidłowe działanie systemu aktywnej redukcji hałasu (jeśli na wyposażeniu) i systemu aktywnego wzbogacania dźwięk ...

  Inteligentny asystent parkowania (IPA) (jeśli na wyposażeniu)

  System IPA jest elektronicznym układem ułatwiającym parkowanie, wykorzystującym czujniki ultradźwiękowe. Wykonuje on pomiary odległości p ...

  Zobacz tez:

  Automatyczna regulacja prędkości (ACC)
  Automatyczna regulacja prędkości (dalej nazywana tylko systemem ACC) samoczynnie utrzymuje wybraną prędkość jazdy lub odstęp od poprzedzających pojazdów, bez konieczności używania pedału gazu i hamulca. Stan, w którym ACC ut ...

  Przełącznik reflektorów
  Reflektory LED Reflektory halogenowe Lewe światła postojowe Prawe światła postojowe   Światła pozycyjne i oświetlenie tablicy rejestracyjnej  <AUTO> Automatyczny tryb reflektorów, sterowany przez czujnik natę& ...

  5-drzwiowy hatchback
  1. Zdjąć trzy osłony. 2. Odkręcić trzy śruby. 3. Wyciągnąć zespół światła tylnego. Uważać by kanał na przewody nie zmienił położenia. 4. Kierunkowskaz (1) Światło tylne/&# ...

  Categorie