Skoda Octavia A7: Zamknięty obieg powietrza

Zamknięty obieg powietrza zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczonego powietrza do wnętrza samochodu, np. podczas przejazdu przez tunel lub jazdy w korku.

Gdy włączony jest zamknięty obieg powietrza, powietrze jest zasysane z wnętrza samochodu i trafia tam z powrotem.

Ogrzewanie i klimatyzacja (klimatyzacja ręczna)

Nacisnąć przycisk z symbolem , by
włączyć lub wyłączyć zamknięty obieg powietrza.

Gdy pokrętło rozdziału powietrza C zostanie obrócone do pozycji rys. 121
na stronie 120 lub rys. 122 na stronie 121, zamknięty obieg powietrza zostanie automatycznie wyłączony.

Ponownie naciskając przycisk z symbolem , można także w tym położeniu
pokrętła z powrotem włączyć zamknięty obieg powietrza.

Climatronic (klimatyzacja automatyczna)

Aby włączyć, nacisnąć przycisk z symbolem . Zapala się lampka kontrolna
pod przyciskiem.

Aby wyłączyć, ponownie nacisnąć przycisk z symbolem (zgaśnie lampka
kontrolna pod przyciskiem) lub przycisk .


Włączenie lub wyłączenie automatycznego zamkniętego obiegu powietrza może nastąpić w urządzeniu Infotainment Instrukcja obsługi urządzenia Ifotainment, rozdział Ustawianie układów pojazdu.

Climatronic posiada czujnik jakości powietrza w celu wykrywania stężenia szkodliwych substancji w zasysanym powietrzu. Gdy czujnik jakości powietrza rozpozna znaczący wzrost stężenia substancji szkodliwych, włączy się automatyczny zamknięty obieg powietrza.

Gdy stężenie substancji szkodliwych spadnie do normalnego poziomu, wyłączy się automatyczny zamknięty obieg powietrza i do wnętrza będzie mogło ponownie docierać świeże powietrze.

Jeżeli czujnik powietrza nie włącza automatycznego zamkniętego obiegu powietrza w przypadku nieprzyjemnego zapachu, można go włączyć samodzielnie.

UWAGA

Nigdy nie włączać zamkniętego obiegu powietrza na dłużej, nie ma wówczas dopływu świeżego powietrza z zewnątrz. "Zużyte powietrze" może nużyć kierowcę i pasażerów, pogarszać koncentrację i powodować zaparowywanie szyb. Zwiększa się wówczas ryzyko wypadku. Gdy szyby zaczynają zaparowywać, należy natychmiast wyłączyć zamknięty obieg powietrza.

OSTROŻNIE

Zalecamy, by przy włączonym zamkniętym obiegu powietrza nie palić w samochodzie.

Dym zassany z wnętrza samochodu osadza się na parowniku klimatyzacji.

Prowadzi to do powstania trwałego zapachu podczas pracy klimatyzacji, którego usunięcie jest bardzo trudne i związane z dużymi kosztami (wymiana parownika).

Informacja

Automatyczny obieg zamknięty powietrza działa z climatronic tylko, gdy temperatura na zewnątrz jest wyższa niż 2C.

  Kratki nawiewu powietrza

  Rys. 119 Przednie kratki nawiewu powietrza Rys. 120 Tylne kratki nawiewu powietrza W zależności od ustawienia pokrętła i zewnętrznych warunk&oacu ...

  Ogrzewanie

  Rys. 121 Elementy obsługowe ogrzewania Niektóre funkcje można włączyć lub wyłączyć przekręcając pokrętło lub ...

  Zobacz tez:

  Otwieranie pokrywy bagażnika
  Rys. 210 Awaryjne otwieranie: wariant 1 / wariant 2 Jeżeli układ centralnego ryglowania nie działa, pokrywę bagażnika można odryglować ręcznie. Odryglowanie - wariant 1 Złożyć oparcie kanapy do przodu strona 95. Wsunąć do ...

  Obsługa systemu LDW
  Elementy sterowania zamontowane w kierownicy  Ekran informacji o pojeździe  Obszar wyświetlacza  Pasek menu System LDW działa w zakresie prędkości od 60 km/h (40 MPH) do 200 km/h (120 MPH), gdy oznaczenia pasa ruchu są widoczne. Gdy ...

  Telefony komórkowe i radia CB
  Instrukcje montażu i obsługi Podczas instalacji i korzystania z telefonu komórkowego należy przestrzegać zaleceń montażowych i instrukcji obsługi producenta telefonu i zestawu głośnomówiącego. W przeciwnym razie może dojś ...

  Categorie