Infiniti Q30: Środki ostrożności dotyczące fotelików dla dzieci

Środki ostrożności dotyczące fotelików dla dzieci


OSTRZEŻENIE

 •  Niemowlęta i małe dzieci zawsze powinny być przewożonewprzeznaczonych do tego fotelikach.

  Niezastosowanie systemu zabezpieczenia dziecka może skończyć się poważnymi obrażeniami lub śmiercią.

 •  Niemowlęta i małe dzieci nigdy nie powinny być przewożone na kolanach pasażerów. Nawet najsilniejszy dorosły człowiek nie potrafi oprzeć się siłom działającym w czasie groźnego wypadku.

  Dzieckomożezostaćzmiażdżone między dorosłym a częściami pojazdu. Ponadto nie zapinaj siebie i dziecka tym samym pasem bezpieczeństwa.

 •  Niemowlęta i dzieci wymagają szczególnej ochrony.

  Pasy bezpieczeństwa w pojeździe mogą nie pasować do sylwetki dziecka. Odcinek barkowy pasa może znajdować się zbyt blisko twarzy lub szyi dziecka. Odcinek biodrowy pasa może nie pasować dobrze ze względu na drobniejszą budowę ciała dzieci.Wczasie wypadku źle leżący pas bezpieczeństwa może spowodować poważne lub śmiertelne obrażenia.

 •  INFINITI zaleca instalowanie fotelików na tylnych siedzeniach. Według statystyk wypadków, dzieci przewożone w sposób prawidłowy w foteliku na tylnym siedzeniu są bezpieczniejsze niż przewożone na fotelu przednim.
 •  Foteliki specjalnie zaprojektowane dla niemowląt i małych dzieci różnych producentów są dostępne w sprzedaży. Podczas wyboru systemu zabezpieczającego umieść swoje dziecko w foteliku i sprawdź jego regulację, aby upewnić się, że jest on odpowiedni dla Twojego dziecka. Zawsze przestrzegaj instrukcji producentadotyczącychmontażu i użytkowania fotelika.
 •  Postępuj zgodnie z zaleceniami producenta dotyczącymi montażu i użycia fotelika. Wybierając fotelik dla dzieci, upewnij się, że jest on odpowiedni dla Twojego dziecka oraz pojazdu. Prawidłowy montaż niektórych typów fotelików w twoim pojeździe może nie być możliwy.
 •  Sprawdź fotelik, umieszczającgowpojeździe, aby upewnić się, czy jest zgodny z systemem pasów bezpieczeństwa.
 •  W przypadku fotelika montowanego przodem do kierunku jazdy, sprawdź, czy odcinek barkowy pasa bezpieczeństwa nie znajduje się zbyt blisko twarzy lub szyi dziecka.
 •  Nigdy nie montuj fotelika dla dzieci ustawionego tyłem do kierunku jazdy na przednim fotelu bez upewnienia się, że czołowa poduszka powietrzna pasażera jest wyłączona. Pojazd jest wyposażony w system automatycznego wyłączania czołowej poduszki powietrznej pasażera z przodu. Lampka kontrolna PASSENGER AIR BAG OFF
  musi być zapalona. W przypadku kolizji czołowej, przednie poduszki powietrzne napełniają się z dużą siłą.

  Napełniająca się czołowa poduszka powietrzna może poważnie zranić lub zabić Twoje dziecko.

 •  Regulowane oparcia siedzeń powinny być takustawione, aby pasowały do fotelika, chociaż powinny znajdować się one w jak najbardziej pionowej pozycji.
 •  Jeśli pas bezpieczeństwawmiejscu, gdzie montowany jest fotelik dla dziecka wymaga zatrzasku, a nie zostanie on zastosowany, dziecko może doznać obrażeń z powodu przewrócenia się fotelika w czasie normalnego hamowania lub wchodzenia w zakręt.
 •  Po zamontowaniu systemu zabezpieczającego, przetestuj go, zanim umieściszw nim dziecko. Poruszaj fotelikiem na boki i pociągnij doprzodu, aby upewnić się, że jest bezpiecznie zamocowany. Fotelik dziecięcy nie powinien mieć więcej niż 25mm (1 cal) luzu. Jeśli fotelik nie trzyma się pewnie, prawidłowo naciągnij pas lub zamontuj fotelik na innym siedzeniu i ponownie sprawdź.
 •  Jeśli fotelik nie jest prawidłowo przymocowany, ryzyko odniesienia przez dziecko obrażeń w wyniku kolizji lub gwałtownego hamowania znacznie wzrasta.
 •  Niewłaściwe użytkowanie systemu zabezpieczenia dzieckamożezwiększyć ryzyko lub rozmiar obrażeń zarówno dziecka, jak i pozostałych pasażerów pojazdu.
 •  Jeśli fotelik dladzieci nie jest używany, zabezpiecz go pasem bezpieczeństwa, żeby zapobiec wyrzuceniu do przodu w razie gwałtownego hamowania lub wypadku.
 •  W pojazdach wyposażonych w boczne poduszki powietrzne nie sadzaj niemowląt animałychdzieci na przednim fotelu pasażera, ponieważ w razie uruchomienia się poduszki powietrznej podczas kolizji, mogą one doznać poważnych obrażeń

Firma INFINITI zaleca przewożenie niemowląt i małych dzieci w fotelikach dla dzieci. Dobierz fotelik pasujący do pojazdu i zawsze przestrzegaj instrukcji producenta dotyczących montażu i użytkowania. Ponadto na rynku jest dostępne wiele systemów zabezpieczenia dla dużych dzieci, z których należy skorzystać w celu zapewnienia im maksymalnej ochrony.

OSTROŻNIE Pamiętaj, że fotelik pozostawiony w zamkniętym pojeździe może się bardzo nagrzać. Sprawdź powierzchnię siedziska fotelika oraz zamki przed umieszczeniem dziecka w foteliku.

  Foteliki dla dzieci

  ...

  Informacje dotyczące fotelików dla dzieci i systemu ISOFIX

  Podczas wybierania fotelika dla dzieci, należy pamiętać o następujących zasadach:  Wybierz fotelik, który jest zgodny z najnowszą eur ...

  Zobacz tez:

  Automatyczna regulacja prędkości (ACC)
  Automatyczna regulacja prędkości (dalej nazywana tylko systemem ACC) samoczynnie utrzymuje wybraną prędkość jazdy lub odstęp od poprzedzających pojazdów, bez konieczności używania pedału gazu i hamulca. Stan, w którym ACC ut ...

  Dźwignia zmiany biegów
  R. B ieg wsteczny. Wcisnąć pedał hamulca, podnieść i przesunąć dźwignię do przodu. N. Luz. Wcisnąć pedał hamulca i wybrać tę pozycję, aby uruchomić silnik. A. T ryb zautomatyzowany. Przesuną ...

  Wyświetlanie na ekranie
  Wyświetla następujące informacje: godzinę, datę,  temperaturę zewnętrzną (miga w przypadku możliwości wystąpienia gołoledzi),  źródło audio w trakcie odsłuchu,  komputer pokładowy ...

  Categorie