Infiniti Q30: Środki ostrożności dotyczące korzystania z pasów bezpieczeństwa

Infiniti Q30 –> Bezpieczeństwo - fotele, pasy bezpieczeństwa i uzupełniający system bezpieczeństwa biernego –> Pasy bezpieczeństwa –> Środki ostrożności dotyczące korzystania z pasów bezpieczeństwa

Jeśli prawidłowo wyregulowałeś i zapiąłeś pasy i siedzisz w pozycji wyprostowanej, dotykając plecami oparcia, ryzyko odniesienia obrażeń podczas wypadku jest znacznie mniejsze.

INFINITI stanowczo zaleca zapinanie pasów przez kierowcę i wszystkich pasażerów przed każdą podróżą, niezależnie od tego czy miejsce które zajmują wyposażone jest w poduszkę powietrzną.

Siedźw pozycji wyprostowanej i oprzyj plecy o oparcie.
Siedźw pozycji wyprostowanej i oprzyj plecy o oparcie.

Siedźw pozycji wyprostowanej i oprzyj plecy o oparcie.
Siedźw pozycji wyprostowanej i oprzyj plecy o oparcie.

OSTRZEŻENIE Podczas używania pasów bezpieczeństwa przestrzegaj następujących zasad. W przeciwnym wypadku ryzyko odniesienia obrażeń podczas kolizji oraz/lub ich poziom mogą wzrosnąć.

 •  Każda osoba przebywająca w pojeździe powinna mieć zawsze zapięte pasy bezpieczeństwa. Dzieci należy sadzać na tylnych siedzeniach i w przeznaczonych do tego celu fotelikach.
 •  Pas bezpieczeństwa powinien ściśle przylegać do ciała i być odpowiednio wyregulowany. Niezastosowanie się do tego zalecenia może obniżyć skuteczność całego systemu bezpieczeństwa biernego oraz zwiększyć ryzyko i stopień obrażeń podczas wypadku. Nieprawidłowe ułożenie pasa może być przyczyną poważnychobrażeń ciała lub śmierci.
 • Pas bezpieczeństwa układaj zawsze na barku i w poprzek klatki piersiowej. Nigdy nie prowadź pasa za głową, pod ramieniem lub wzdłuż szyi. Pas bezpieczeństwa powinien układać sięzdalaod twarzy i szyi, ale też nie może zsuwać się z ramienia.
 •  Odcinek biodrowy pasa zakładaj tak, by ściśle przylegał do ciała i był umieszczony jak najniżej WOKÓŁ BIODER, A NIE TALII. Zbyt wysoko zapięty biodrowy odcinek pasa możezwiększyć ryzykoodniesienia obrażeń wewnętrznych podczas wypadku.
 •  Pasy bezpieczeństwa opierają się o wystające części ciała i powinny przebiegać jak najniżej w poprzek miednicy, klatki piersiowej i barku. Nie wolno zakładać odcinka biodrowego pasa na brzuch.
 •  Nie należy przeprowadzać żadnych modyfikacji, uniemożliwiającychzwijaczowi zniwelowanie luzu na pasie bezpieczeństwa, lub też uniemożliwiających pasowi naciągnięcie się w celu zniwelowania luzu.
 •  Aby pasy bezpieczeństwa mogły dobrze spełniać swoje zadanie, muszą być naciągnięte najmocniej jak to możliwe, jednocześnie nie krępując użytkownika.

  Luźny pas bezpieczeństwa zapewnia pasażerowi znacznie mniejszą ochronę.

 •  Upewnij się, że klamra pasa jest dobrze wpięta w odpowiedni zamek.
 •  Nigdy nie zakładaj pasa odwrotną stroną lub gdy jest on skręcony. Może to obniżyć jego skuteczność.
 •  Nie zezwalaj na korzystanie z jednego pasa bezpieczeństwa więcej niż jednej osobie.
 •  Nigdy nie przewoź w pojeździe większej ilości osób, niż liczba zamontowanychwnim pasówbezpieczeństwa.
 •  Pojedynczy pas bezpieczeństwa może być używany równocześnie wyłącznie przez jedną osobę; zakładanie pasa na dziecko, podróżujące na kolanach pasażera jest niebezpieczne.
 •  Jeśli lampka ostrzegawcza pasówbezpieczeństwa świeci się przy włączniku zapłonu w pozycji ON i zamkniętych drzwiach, a pasy bezpieczeństwa są zapięte, może to świadczyć o usterce w systemie.

  Oddaj pojazd do kontroli do centrum INFINITI lub profesjonalnej stacji obsługi.

 •  Nie należy wprowadzać zmian w systemie pasów bezpieczeństwa. Przykładowo, nie wolno modyfikować pasa bezpieczeństwa, uzupełniaćmateriału lub instalować urządzenia, które mogłyby zmienić tor prowadzenia lub napięcie pasa. Może to mieć negatywny wpływ na działanie systemu pasów bezpieczeństwa. Próby modyfikacji systemu pasów bezpieczeństwa mogą spowodować poważne obrażenia ciała.
 •  Po uruchomieniu napinacza nie może on być używany i należy go wymienić razem ze zwijaczem.

  Udaj się do centrum INFINITI lub profesjonalnej stacji obsługi.

 •  Demontaż i instalację elementów systemu pasów bezpieczeństwa z napinaczami można przeprowadzać wyłącznie w centrum INFINITI lub w profesjonalnej stacji obsługi.
 •  Po każdej kolizji należy przeprowadzić kontrolę wszystkich zespołów pasów bezpieczeństwa, włącznie ze zwijaczami taśmy i klamrami, w centrum INFINITI lub w profesjonalnej stacji obsługi.

  Firma INFINITI zaleca wymianę wszystkich zespołów pasów bezpieczeństwa używanych w czasie kolizji, chyba że zderzenie było niegroźne i nie są widoczne żadne oznaki uszkodzenia, a pasy działają poprawnie. Pasy bezpieczeństwa nie będące w użyciu podczas kolizji także należy poddać kontroli i wymianie, jeśli zauważone zostanie ich uszkodzenie lub nieprawidłowe działanie.

 •  Po wypadkunależyskontrolować foteliki dla dzieci i zapięcia, w jakie są wyposażone. Stosuj się do instrukcji i zaleceń producenta dotyczących wymiany fotelika. Fotelik należy wymienić, jeśli jest uszkodzony.
 •  Po silnej kolizji konieczna jest wymiana całego zespołu pasa bezpieczeństwa, nawet jeśli nie ma na nim widocznych uszkodzeń.
 •  Należy zachować ostrożność, aby uniknąć zanieczyszczenia tkaniny pasa środkami do polerowania, olejami i innymichemikaliami,zwłaszcza elektrolitem z akumulatora. Pasy można bezpiecznie czyścić przy pomocy delikatnego mydła i wody.

  Jeśli tkanina pasa stanie się wystrzępiona, zabrudzona lub uszkodzona, należy go wymienić.

  Pasy bezpieczeństwa

  ...

  Bezpieczeństwo dzieci

  Niemowlęta i małe dzieci INFINITI zaleca przewożenie niemowląt i małych dzieci w fotelikachmontowanychna tylnych siedzeniach, jeśli istnieje ta ...

  Zobacz tez:

  Liczniki i wskaźniki
  Prędkościomierz  Ekran informacji o pojeździe  Licznik przebiegu/podwójny licznik przebiegu okresowego  Górny wyświetlacz informacyjny  Obrotomierz  Wskaźnik temperatury płynu chłodzącego silnik ...

  Przed rozpoczęciem
  Aby osiągnąć najwyższą dokładność rozpoznawania poleceń głosowych, należy przestrzegać następujących wytycznych:  We wnętrzu samochodu powinno być możliwie najbardziej cicho. Należy zamkną ...

  Wprowadzanie liter i cyfr
  Ekran klawiatury może się różnić w zależności od modelu i specyfikacji pojazdu. Ekran wprowadzania znaków (liter i cyfr) Za pomocą klawiatury można wprowadzić znaki alfanumeryczne. Układ graficzny i wyświetlane elementy mog ...

  Categorie