Infiniti Q30: Ograniczenia systemu ICC

OSTRZEŻENIE Poniżej podano ograniczenia systemu ICC. Niezastosowanie się do tych ograniczeń podczas prowadzenia pojazdu może spowodować poważne obrażenia ciała lub śmierć.

 •  System tempomatu tylkowspomagakierowcę i nie jest urządzeniem ostrzegającym lub zapobiegającym kolizjom. Odpowiedzialnością kierowcy jest pozostawanie czujnym, bezpieczne prowadzenie pojazdu oraz jego kontrolowanie w każdym momencie.
 •  Przeznaczeniem tempomatu jest jegowykorzystanienaprostych, suchych, otwartychdrogachzmałym ruchem pojazdów. Systemu tego nie należy używać w ruchu miejskim lub w zatłoczonych obszarach.
 •  System nie dostosuje się automatycznie do warunków na drodze. Systemu należy używać w miejscach o płynnym przepływie ruchu drogowego. Nie używaj tego systemu na krętych lub oblodzonych drogach, w rzęsistym deszczu lub we mgle.
 •  Ponieważ działanie funkcji kontroli odległości ma swoje ograniczenia, nigdy nie polegaj wyłącznie na systemie ICC. System tennie skoryguje niedbałej, nieuważnej lub roztargnionej jazdy oraz nie poradzi sobie ze słabą widocznością w deszczu, mgle lub innych złych warunkach pogodowych.

  Zmniejsz prędkość pojazdu, naciskając na pedał hamulca zależnie od odległości od pojazdu z przodu oraz warunków jazdy, aby utrzymać bezpieczny dystansmiędzy pojazdami.

 •  Jeśli pojazd z przodu zatrzymuje się, twój samochód zwalnia do całkowitego zatrzymania się, według ograniczeń systemu tempomatu. Gdy pojazd zatrzyma się, pozostaje nieruchomy i nie trzeba wciskać pedału hamulca.
 •  Zawsze zwracaj uwagę na kierowanie pojazdem i bądź gotowy do mechanicznego skorygowania odległości do pojazdu z przodu. System ICCmoże nie utrzymać wybranej odległości między pojazdami (dystansu za pojazdem z przodu) lub wybranej prędkości w pewnych warunkach.
 •  W normalnych warunkach, kontrolując odległość od pojazdu jadącegozprzodu, system tenautomatycznie przyspieszy lub zwolni w zależności od prędkości pojazdu z przodu. Wciśnij pedał gazu, aby prawidłowo zwiększyć prędkość Twojego pojazdu, gdy jest ona wymagana przy zmianie pasa jazdy. Wciśnij pedał hamulca, gdy chcesz zmniejszyć prędkość, aby utrzymać bezpieczną odległość od pojazdu jadącego z przodu, gdy ten nagle zahamuje lub inny pojazd nagle zajmie miejsce przed Tobą. Używając systemu ICC, zawsze zachowuj czujność.
 •  System może nie wykryć pojazdu z przodu w pewnych warunkach drogowych lub pogodowych. Aby uniknąćwypadków, nigdy nie używaj inteligentnego tempomatu (ICC) w następujących warunkach:
 • Na drogachkrętych lubodużymnasileniu ruchu.
 •  Na śliskich nawierzchniach pokrytych, np.: lodem lub śniegiem, itp.
 •  Wzłychwarunkach pogodowych (deszcz, mgła, śnieg, itp.).
 •  Gdy na czujniku systemu znajdują się krople deszczu, śnieg lub zabrudzenia.
 • Na stromych drogach przy jeździe w dół (pojazd może przekroczyć ustawioną prędkość, a częste hamowanie może doprowadzić do przegrzania hamulców)
 •  Na często powtarzających się stromych podjazdach i zjazdach.
 •  Gdy warunki ruchu drogowegoutrudniają utrzymanie właściwej odległości pomiędzy pojazdami z powodu częstego przyspieszania i hamowania.
 •  Jeżeli występują zakłócenia z innymi urządzeniami radarowymi.
 •  Nie używaj systemu inteligentnego tempomatu (ICC), gdy holujesz przyczepę. System może nie wykryć pojazdu jadącego z przodu.
 •  W pewnych warunkach na jezdni lub w ruchu drogowym jakiś pojazd lub obiekt może nieoczekiwanie pojawić się w zasięgu wykrywania czujnika i spowodować automatyczne hamowanie. Może zaistnieć potrzeba kontroli odległości od innych pojazdówprzy użyciu pedału gazu. Zawsze zachowuj czujność i unikaj używania inteligentnego tempomatu (ICC) w warunkach, które nie są zalecane w tym rozdziale.

Czujnik odległości nie wykrywa następujących obiektów:

 •  Stojących lub wolno poruszających się pojazdów
 •  Przechodniów lub przedmiotów znajdujących się na jezdni
 •  Pojazdów zbliżających się z przodu na tym samym pasie
 •  Motocykli nie jadących zbieżnie z torem jazdy Twojego pojazdu na danym pasie ruchu

Poniżejwymieniononiektórewarunki,wktórych czujnik może nie wykryć poprawnie pojazdu poprzedzającego i może działać nieprawidłowo:

 •  Gdy pole wykrywania czujnika jest ograniczone z powodu rozchlapywanego przez pojazdy śniegu lub błota
 •  Gdy w Twoim pojeździe znajduje się zbyt ciężki ładunek na tylnym siedzeniu lub w przedziale bagażowym.

System inteligentnego tempomatu (ICC) został tak zaprojektowany, aby sprawdzać działanie czujnika, zgodnie z ograniczeniami systemu.

Gdy czujnik pokryty jest brudem lub jegodziałanie jest utrudnione, system automatycznie się wyłączy.Gdyczujnikpokrywalód, przeźroczysta lub półprzeźroczysta torba winylowa, itp., system inteligentnego tempomatu (ICC) może ich nie wykryć. W takim przypadkusystem ICCmoże nie wyłączyć się i może nie być w stanie utrzymać wybranej odległości od pojazdu z przodu.

Pamiętajoregularnej kontroli i czyszczeniu czujnika.

  Automatycznie anulowanie

  W poniższych warunkach rozlegnie się sygnał dźwiękowy, naekranie informacjiopojeździe na 5 sekund pojawi się komunikat [ICCoff], a sterowanie ...

  Wskazówki dotyczące jazdy z systemem ICC

  Informacje ogólne Poniżej podano opisy różnych sytuacji na drodze, w których należy zachować szczególną uwagę: W takich ...

  Zobacz tez:

  Mycie ręczne
  Zabrudzenia namoczyć dużą ilością wody i dokładnie umyć. Następnie umyć samochód miękką gąbką, lub rękawicą do mycia. Należy myć od góry do dołu, zaczynając od dachu. W przypadku silne ...

  Wymagania dotyczące konserwacji
  Wykonywanie pewnych codziennych i regularnychczynności konserwacyjnych jest niezbędne dla utrzymania pojazdu w dobrym stanie technicznymorazdla zapewnienia niskiegopoziomu emisji spalin i parametrów pracy silnika. Przeprowadzanie zalecanych czynności konserwacyjnych, ja ...

  System ECO Stop/Start (jeśli na wyposażeniu)
  Funkcja ECO stop/start automatycznie wyłącza silnik, gdy pojazd zostaje zatrzymany i spełnione są określone warunki. Podczas ruszania silnik uruchamia się automatycznie. W ten sposób funkcja ECO stop/start pomaga zmniejszyć zużycie paliwa i emi ...

  Categorie