Infiniti Q30: Opony typu run-flat

Infiniti Q30 –> Wnagłym wypadku –> Przebita opona –> Opony typu run-flat

Dzięki specjalnym oponom run-flat możesz kontynuować jazdę nawet w przypadku całkowitej utraty ciśnienia w jednej lub kilku oponach.

Opona z ubytkiem powietrza nie może posiadać żadnych wyraźnie widocznych uszkodzeń.

Opony typu run-flat można rozpoznać po oznaczeniu, które jest widoczne na bocznej ścianie opony. Oznaczenie to znajduje się obok oznaczenia rozmiaru, nośności i indeksu prędkości opony.

Opony run-flat mogą być używane tylko w połączeniu z włączonym systemem ostrzegania o spadku ciśnienia w oponach lub systemem monitorowania ciśnienia w oponach.

Komunikat ostrzegający o spadku ciśnienia

Jeśli na ekranie informacji o pojeździe pojawi się komunikat ostrzegający o spadku ciśnienia:

 •  Zastosuj się do poleceń podanychwwyświetlanych komunikatach.
 •  Sprawdź oponę pod kątemuszkodzeń.
 •  Wprzypadkukontynuacji jazdyprzestrzegaj poniższych uwag.

Wtrybie awaryjnym samochódmoże przejechać około80km, gdy jest częściowo obciążony, oraz około 30 km, gdy jest w pełni obciążony.

Oprócz obciążenia pojazdu odległość ta zależy także od następujących czynników:

 •  Prędkość pojazdu.
 •  Stan nawierzchni.
 •  Temperatura zewnętrzna.

Dystans, jaki można pokonać w trybie awaryjnym, może ulec zmniejszeniu w wyniku ekstremalnych warunków jazdy/manewrów, albo też zwiększeniu wskutek umiarkowanego stylu prowadzenia.

Dystans możliwy do pokonania w trybie awaryjnym jest liczony od chwili pojawienia się ostrzeżenia o spadku ciśnienia na ekranie informacji o pojeździe.

Nie wolno przekraczać prędkości 80 km/h.

Przywymianie jednej lub wszystkichopon zwróć uwagę na zalecane dane techniczne oponwTwoim pojeździe:

 •  Rozmiar
 •  Typ
 •  Oznaczenie opony typu run-flat

Jeśli po uszkodzeniu opony nie można wymienić jej na oponę typu run-flat, można tymczasowo użyć opony standardowej. Zwróć uwagę na odpowiedni rozmiar i rodzaj opony (opona letnia lub zimowa).

OSTRZEŻENIE Nie przekraczaj podanej prędkości maksymalnej. Unikaj gwałtownych skrętów i manewrów oraz przejeżdżania przez przeszkody (krawężniki, dziurywjezdni, jazda terenowa). Dotyczy to w szczególności załadowanego pojazdu.

Jazdę w trybie awaryjnym należy przerwać:

 •  Jeżeli słychać bicie opony.
 •  Przy wibracjach pojazdu.
 •  W razie pojawienia się dymu lub zapachu gumy.
 •  Wprzypadku stałych ingerencji systemu ESP.
 •  Po pojawieniu się pęknięć w bocznych ścianach opony.

Po jeździe w trybie awaryjnym zleć sprawdzenie obręczy w centrum INFINITI lub profesjonalnej stacji obsługi pod kątem jej dalszej przydatności. Uszkodzoną oponę należy wymienić.

  Wyposażenie

  Twój pojazdmożebyćwyposażonywopony typu run-flat albo w zestaw naprawczy opony. UWAGA Pojazdy z oponami typu run-flat nie są fabrycznie wyposażan ...

  Naprawianie przebitej opony (modele wyposażone w zestaw naprawczy opony)

  Zestaw naprawczy opony jest dostarczany razem z pojazdem w miejsce koła zapasowego. Tego zestawu należy użyć, aby tymczasowo naprawić drobne uszkodzen ...

  Zobacz tez:

  Głębokość bieżnika
  Głębokość bieżnika należy sprawdzać regularnie. Ze względów bezpieczeństwa opony powinny zostać wymienione na nowe, gdy głębokość bieżnika zmniejszy się do 2-3 mm (4 mm w przypadku opon zimowych). Ze wz ...

  Umowa licencyjna użytkownika końcowego Gracenote
  Niniejszaaplikacja lub urządzenie zawieraoprogramowanie firmy Gracenote, Inc. z siedzibą w Emeryville, Kalifornia ("Gracenote"). Oprogramowanie firmy Gracenote ("oprogramowanie Gracenote") umożliwia niniejszej aplikacji dokonanie identyfikacji płyty i/lub plikuorazuzyskanie ...

  Wewnętrzny uchwyt drzwi
  Aby odblokować i otworzyć drzwi, pociągnij wewnętrzną klamkę drzwi(1) . Modele RHD (z systemem Super Lock) OSTRZEŻENIE Gdy włączona jest podwójna blokada zamków, drzwi nie można otworzyć od wewnątrz. Osoby znajduj ...

  Categorie