Infiniti Q30: Opony typu run-flat

Infiniti Q30 –> Wnagłym wypadku –> Przebita opona –> Opony typu run-flat

Dzięki specjalnym oponom run-flat możesz kontynuować jazdę nawet w przypadku całkowitej utraty ciśnienia w jednej lub kilku oponach.

Opona z ubytkiem powietrza nie może posiadać żadnych wyraźnie widocznych uszkodzeń.

Opony typu run-flat można rozpoznać po oznaczeniu, które jest widoczne na bocznej ścianie opony. Oznaczenie to znajduje się obok oznaczenia rozmiaru, nośności i indeksu prędkości opony.

Opony run-flat mogą być używane tylko w połączeniu z włączonym systemem ostrzegania o spadku ciśnienia w oponach lub systemem monitorowania ciśnienia w oponach.

Komunikat ostrzegający o spadku ciśnienia

Jeśli na ekranie informacji o pojeździe pojawi się komunikat ostrzegający o spadku ciśnienia:

 •  Zastosuj się do poleceń podanychwwyświetlanych komunikatach.
 •  Sprawdź oponę pod kątemuszkodzeń.
 •  Wprzypadkukontynuacji jazdyprzestrzegaj poniższych uwag.

Wtrybie awaryjnym samochódmoże przejechać około80km, gdy jest częściowo obciążony, oraz około 30 km, gdy jest w pełni obciążony.

Oprócz obciążenia pojazdu odległość ta zależy także od następujących czynników:

 •  Prędkość pojazdu.
 •  Stan nawierzchni.
 •  Temperatura zewnętrzna.

Dystans, jaki można pokonać w trybie awaryjnym, może ulec zmniejszeniu w wyniku ekstremalnych warunków jazdy/manewrów, albo też zwiększeniu wskutek umiarkowanego stylu prowadzenia.

Dystans możliwy do pokonania w trybie awaryjnym jest liczony od chwili pojawienia się ostrzeżenia o spadku ciśnienia na ekranie informacji o pojeździe.

Nie wolno przekraczać prędkości 80 km/h.

Przywymianie jednej lub wszystkichopon zwróć uwagę na zalecane dane techniczne oponwTwoim pojeździe:

 •  Rozmiar
 •  Typ
 •  Oznaczenie opony typu run-flat

Jeśli po uszkodzeniu opony nie można wymienić jej na oponę typu run-flat, można tymczasowo użyć opony standardowej. Zwróć uwagę na odpowiedni rozmiar i rodzaj opony (opona letnia lub zimowa).

OSTRZEŻENIE Nie przekraczaj podanej prędkości maksymalnej. Unikaj gwałtownych skrętów i manewrów oraz przejeżdżania przez przeszkody (krawężniki, dziurywjezdni, jazda terenowa). Dotyczy to w szczególności załadowanego pojazdu.

Jazdę w trybie awaryjnym należy przerwać:

 •  Jeżeli słychać bicie opony.
 •  Przy wibracjach pojazdu.
 •  W razie pojawienia się dymu lub zapachu gumy.
 •  Wprzypadku stałych ingerencji systemu ESP.
 •  Po pojawieniu się pęknięć w bocznych ścianach opony.

Po jeździe w trybie awaryjnym zleć sprawdzenie obręczy w centrum INFINITI lub profesjonalnej stacji obsługi pod kątem jej dalszej przydatności. Uszkodzoną oponę należy wymienić.

  Wyposażenie

  Twój pojazdmożebyćwyposażonywopony typu run-flat albo w zestaw naprawczy opony. UWAGA Pojazdy z oponami typu run-flat nie są fabrycznie wyposażan ...

  Naprawianie przebitej opony (modele wyposażone w zestaw naprawczy opony)

  Zestaw naprawczy opony jest dostarczany razem z pojazdem w miejsce koła zapasowego. Tego zestawu należy użyć, aby tymczasowo naprawić drobne uszkodzen ...

  Zobacz tez:

  Regulacje dodatkowe
  Wysokość i pochylenia zagłówka Aby podnieść, pociągnąć go do góry. Aby opuścić, nacisnąć jednocześnie występ A i zagłówek. Aby pochylić zagłówek, pochylić dolną ...

  Wewnętrzne lusterko wsteczne
  Regulowane lusterko umożliwia obserwację drogi za pojazdem. Posiada mechanizm zapobiegający oślepianiu, który przyciemnia zwierciadło lusterka i zmniejsza dyskomfort odczuwany przez kierowcę spowodowany słońcem, światłami innych pojazd ...

  Strumieniowe odtwarzanie dźwięku przez Bluetooth
  Twój pojazd jest wyposażonyw funkcję strumieniowego odtwarzania dźwięku przez Bluetooth (Bluetooth Streaming Audio). Jeśli dysponujesz kompatybilnym urządzeniem Bluetooth pozwalającym na strumieniowe przesyłanie dźwięku (profil A2DP), m ...

  Categorie