Skoda Octavia A7: Odryglowanie i zaryglowanie

Skoda Octavia A7 –> Obsługa –> Odryglowanie i otwieranie –> Odryglowanie i zaryglowanie

Samochód jest wyposażony w system centralnego ryglowania.

Centralne ryglowanie umożliwia jednoczesne ryglowanie i odryglowywanie wszystkich drzwi, pokrywy wlewu paliwa oraz pokrywy bagażnika1).

Centralne ryglowanie połączone jest z blokadą zamków strona 58. Po zaryglowaniu pojazdu z zewnątrz zamki drzwi 2) zostają automatycznie zablokowane przez blokadę zamków

Po odryglowaniu obowiązują następujące zasady1

Wszystkie drzwi, pokrywa bagażnika i pokrywa wlewu paliwa zostaną odryglowane.

Zapala się również oświetlenie wnętrza, o ile jego włącznik jest w pozycji włączania wraz z otwarciem drzwi.

Blokada zamków zostanie wyłączona2).

Lampka kontrolna w drzwiach kierowcy przestaje migać.

Lusterka zewnętrzne zostają rozłożone do położenia wyjściowego1) .

Autoalarm zostanie wyłączony.2).

Po zaryglowaniu obowiązują następujące zasady3)

Wszystkie drzwi, pokrywa bagażnika i pokrywa wlewu paliwa zostaną zaryglowane.

Gaśnie również oświetlenie wnętrza, o ile jego włącznik jest w pozycji włączania wraz z otwarciem drzwi.

Blokada zamków zostanie włączona4).

Lampka kontrolna w drzwiach kierowcy zaczyna migać.

Lusterka zewnętrzne zostają złożone do pozycji parkowania1 ).

Autoalarm zostanie włączony.2).

Wskazywanie błędu

Jeżeli lampka kontrolna w drzwiach kierowcy miga najpierw szybko przez ok. 2 sekundy, następnie świeci w sposób ciągły przez ok. 30 sekund i na koniec zaczyna wolno migać, należy zwrócić się o pomoc do specjalistycznej stacji obsługi.

Awaria centralnego ryglowania

W przypadku awarii centralnego ryglowania za pomocą kluczka można odryglować lub zaryglować tylko drzwi kierowcy. Pozostałe drzwi i pokrywę bagażnika można zaryglować lub odryglować awaryjnie tylko ręcznie.

Odryglowywanie / zaryglowywanie pojazdów bez pilota zdalnego sterowania strona 57.

Odryglowywanie / zaryglowywanie pojazdów bez pilota zdalnego sterowania strona 227.

Awaryjne ryglowanie drzwi strona 227.

Awaryjne odryglowanie pokrywy bagażnika strona 228.

UWAGA

■ Opuszczając pojazd, nigdy nie zostawiać w nim kluczyka. Osoby nieupoważnione, np. dzieci, mogłyby zaryglować samochód, włączyć zapłon lub uruchomić silnik - ryzyko obrażeń i wypadku!

■ Opuszczając pojazd, nigdy nie pozostawiać w nim bez nadzoru osób, które nie są w pełni samodzielne, np. dzieci. Dzieci mogą np. zwolnić hamulec ręczny lub wyłączyć bieg. Samochód może nieoczekiwanie ruszyć - ryzyko obrażeń i wypadku! Osoby te prawdopodobnie nie byłyby w stanie samodzielnie opuścić pojazdu ani sobie pomóc. Przy bardzo wysokich lub bardzo niskich temperaturach istnieje ryzyko zagrożenia życia!

■ W samochodzie zaryglowanym z zewnątrz i z włączoną blokadą zamków nie mogą pozostawać żadne osoby, ponieważ otwarcie drzwi i okien od środka jest w tej sytuacji niemożliwe. W razie wypadku zaryglowane drzwi mogą utrudnić ratownikom dostanie się do wnętrza samochodu - zagrożenie życia!

OSTROŻNIE

■ Każdy kluczyk zawiera elementy elektroniczne. Z tego powodu należy go chronić przed wilgocią i silnymi wstrząsami.

■ Kluczyk powinien być idealnie czysty. Zabrudzenia (nitki, kurz itp.) źle wpływają na działanie zamków drzwi i zamka zapłonu.

■ Gdy centralne ryglowanie lub autoalarm reaguje na sygnał pilota już tylko z odległości poniżej 3 metrów, należy wymienić baterię strona 226.

■ Opuszczając pojazd, zawsze należy sprawdzić, czy jest on zamknięty

Informacja

■ W razie zgubienia kluczyka należy się zwrócić do specjalistycznej stacji obsługi, za pośrednictwem której zamawia się kluczyk zapasowy.

■ W razie wypadku z wyzwoleniem poduszek powietrznych drzwi są automatycznie odryglowywane, aby umożliwić ratownikom dostanie się do samochodu.

Odryglowanie i otwieranie

...

Odryglowanie / zaryglowanie za pomocą pilota zdalnego sterowania

Rys. 32 Kluczyk z pilotem zdalnego sterowania Odryglowywanie przy użyciu kluczyka z pilotem zdalnego sterowania rys. 32 Odryglowanie samochodu Zaryglowanie samochod ...

Zobacz tez:

Ekran ustawień App Garage
Ekran ustawień App Garage umożliwia zmianę ustawień aplikacji.  Naciśnij przycisk <MENU> i dotknij [Aplikacje].  Dotknij [App Garage].  Dotknij [Ustawienia App Garage]. UWAGA  Gdy pozycja Ustawienia autostartu jest włącz ...

Otwieranie pokrywy wlewu paliwa
Aby otworzyć pokrywę wlewu paliwa, odblokuj ją, wykonując jedną z opisanych poniżej czynności, a następnie naciśnij prawą stronę pokrywy(1) .  Naciśnij przycisk w uchwycie drzwi odbierający sygnał inteligentnegok ...

Ekonomiczne używanie chłodzenia
Gdy jest włączone chłodzenie, sprężarka klimatyzacji zużywa część mocy silnika i powoduje zwiększenie zużycia paliwa. Jeżeli wnętrze zaparkowanego samochodu silnie się nagrzało od słońca, najlepiej na kr&oacu ...

Categorie